W ciągu prawie 80 lat działalności technicy Warner Servic widzieli spory udział w problemach z ogrzewaniem. Aby złagodzić nerwy właścicieli domów związane z kosztownymi naprawami i wymianami, odliczamy 10 najczęstszych usterek ogrzewania (z kilkoma rozwiązaniami):

Brak konserwacji. Niezależnie od tego, czy jest to grzejnik gazowy, czy piec , te urządzenia  są często uzupełniane, gdy właściciele domów przechodzą przez listę zwykłych obowiązków. Brak konserwacji może powodować niski poziom komfortu, przedwczesne naprawy i / lub wymiany oraz wyższe rachunki za energię. Jeśli chcesz, aby większość problemów z ogrzewaniem zniknęła, umów się na wizytę lokalnego specjalisty od ogrzewania .

Problemy z lampką kontrolną lub kontrolą zapłonu. Nowoczesne systemy grzewcze mają zwykle jeden z dwóch typów układów zapłonowych: zapłon gorącej powierzchni lub przerywany pilot. Wśród kilku usterek mechanicznych może dojść do nieprawidłowego działania układu sterowania zapłonem pieca, powodując przerywane lub brak ciepła w domu. Aby znaleźć rozwiązanie, sprawdź, kiedy zadzwonić do ekspertów w sprawie problemu z ogrzewaniem. To najczęściej spotykana awarie w piecach.

Wskazówka: jeśli masz nowszy piec, może nie mieć lampki kontrolnej. Zamiast tego może używać elektronicznego zapłonu. Te nowsze systemy mają system płomienia, który zapewnia, że ​​gaz nie przepływa bez włączonej grzałki.

Brudne lub zatkane filtry. Zatkany lub brudny filtr powietrza może ograniczać przepływ powietrza , co utrudnia urządzeniu cyrkulację powietrza, które szkodzi jakości powietrza w pomieszczeniu. Brudne filtry mogą również spowodować przepalenie wyłącznika krańcowego sterującego wentylatorem. Łatwo jest rozwiązać ten problem, a następnie wydłużyć żywotność i wydajność urządzenia, wymieniając filtr powietrza co miesiąc. Najlepiej sprawuje się ogrzewanie gazowe w mieszkaniu.

Wskazówka: jeśli mieszkasz w domu z nadmiarem sierści, sierści zwierząt domowych, dymem, aerozolami i innymi alergenami i patogenami , wymieniaj filtr powietrza częściej, aby uzyskać najczystsze i najbardziej oddychające powietrze w pomieszczeniu.

Brak cyrkulacji i przepływu powietrza. Przepływ powietrza w Twoim domu może zostać zakłócony przez awarie i starzenie się silników wentylatorów systemu, pasków, łożysk i kanałów. Jeśli te elementy nie są regularnie konserwowane lub naprawiane, system grzewczy może się przegrzać.

Wybiegowa pompa ciepła . Jeśli pompa ciepła w Twoim domu stale pracuje, może to być spowodowane otoczeniem. Pompy ciepła najlepiej sprawdzają się w klimatach, w których stale panuje temperatura poniżej 35 stopni. Jeśli klimat w Twoim domu nie jest taki, nadgodziny mogą być spowodowane zbyt małym wyposażeniem i / lub przewodami, niskim poziomem czynnika chłodniczego i / lub złymi zaworami zwrotnymi lub zaworami sprężarki. Zadzwoń do profesjonalisty .

Wadliwy termostat. Niezależnie od tego, czy masz inteligentny, czy tradycyjny termostat, może on czasami powodować usterki. Może to obejmować niski poziom naładowania baterii lub jej brak, niewłaściwie używane ustawienia, błędnie odczytane temperatury i niemożność dopasowania do domowej instalacji. Wszystkie te usterki mogą powodować niski poziom komfortu i inne problemy z ogrzewaniem.

Wskazówka: zastanów się, co programowalny termostat może zrobić dla Twojego domu dzięki naszemu postowi, 4 korzyści z programowalnego termostatu .

Nieszczelne przewody. Jest to praktycznie niewidoczny problem, ale jeśli nie zostanie rozwiązany, może sporo kosztować właścicieli domów. Sprawdź, czy nie ma wycieków, idąc wzdłuż przewodów na strychu, wyczuwając nadmuch powietrza. Jeśli znajdziesz wyciek, uszczelnij go, aby uzyskać wyższą efektywność energetyczną , równomierne ogrzewanie, lepszą jakość powietrza w pomieszczeniach i ochronę przed przeciągami.

Wskazówka: Umieść zapaloną laskę kadzidła w pobliżu przewodów. Jeśli dym się porusza, następuje wyciek.

Spleśniały piec. Nagromadzenie się wilgoci jest wynikiem słabej izolacji lub nieodpowiednich przewodów, tworząc idealne środowisko do rozwoju pleśni. Jeśli coś poczujesz, zatrudnij profesjonalistę, który obejrzy i wyczyści Twój system, jeśli to konieczne.

Brak paliwa. Niezależnie od tego, czy masz piec gazowy, elektryczny czy olejowy, system potrzebuje paliwa do prawidłowego działania. Jeśli jest mało paliwa lub jeśli paliwo nie jest w stanie skutecznie zasilać urządzenia, grzejnik nie będzie działał optymalnie. Może to powodować zimne powietrze, zapachy, opary i więcej problemów z ogrzewaniem.

Wysokie rachunki za energię. Jeśli masz pompę ciepła, jest to powszechne. Chociaż rachunek za energię jest naturalnie wyższy w zimnych miesiącach, nagły skok może być wynikiem drobnych problemów, takich jak zadziałanie przerywacza w jednostce zewnętrznej lub zabrudzenie filtra powietrza. Może to być również spowodowane umiarkowanymi problemami, takimi jak oblodzenie jednostki zewnętrznej lub wyciek czynnika chłodniczego, lub poważne komplikacje, takie jak uszkodzenie sprężarki.