Wskazówki i porady, jak przygotować idealną wycieczkę rowerową. Wszystkie czynniki, które musisz wziąć pod uwagę przed wyruszeniem w przygodę z trasą rowerową.

Przygotowanie wycieczki rowerowej to pierwszy krok do czerpania radości z jazdy po drogach. Indywidualnie lub w grupie kilkudniowa wycieczka rowerowa to wyjątkowe przeżycie. Jednak przed wyruszeniem w drogę należy wziąć pod uwagę kilka aspektów.

Zaplanuj wycieczkę rowerową


Przygotuj trasę . Lepiej odłożyć na bok improwizację i przygotować podróż uwzględniając z góry ustaloną trasę . W ten sposób można poznać miejsca wypoczynku i miejsca, które warto odwiedzić. Tak możemy się przygotować do podróży rowerem po Polsce.
Pamiętaj o czasie i czasie . Podczas przygotowań do wyjazdu rowerowego bardzo ważna jest pogoda . Przed wyruszeniem w drogę sprawdź prognozę pogody i ustal harmonogram, w którym najlepiej będzie pedałować .
Sprawdź rower . Sprawdź, czy wszystkie mechanizmy są w dobrym stanie, zwłaszcza opony, przekładnie i smarowanie łańcuchów.
Karm się i nawadniaj . Ćwiczenia zmusza organizm do działania blisko jego granic, dlatego idealnie jest mu pomóc dostarczając mu składniki odżywcze i wodę. Zamiast wielkich bingów lepiej po drodze jeść małe posiłki i regularnie pić.


Pociąg. Oprócz przygotowania roweru do wyprawy, istotne jest wyćwiczenie ciała tak, aby było ono gotowe na wysiłek, jaki trzeba będzie podjąć. Z tego powodu przed wyjazdem warto wybrać małe trasy, które zwiększają opór i rozgrzewają mięśnie.
Naucz się mechaniki . Aby przygotować się do wyjazdu, trzeba mieć świadomość, że mogą pojawić się komplikacje . Dlatego wygodnie jest wiedzieć w podstawowy sposób, jak wygląda konserwacja roweru i umieć naprawić przebicie.


Co zabrać na wycieczkę rowerową?

Używaj sakw. Jeśli planujesz podróż trwającą kilka dni , będziesz musiał zabrać ze sobą kilka przedmiotów. Zamiast wkładać je do plecaka, najlepiej jest zawiesić kilka toreb na bokach roweru, ponieważ zapewnią one stabilność i nie ucierpią plecy.
Odzież. Sukienka to kolejny kluczowy punkt w przygotowaniu wycieczkę rowerową . Ze względu na wysiłek związany z pedałowaniem przez długi czas wskazane jest posiadanie oddychających i szybkoschnących koszul materiałowych. Warto mieć również zapasową bieliznę, wiatrówkę, płaszcz przeciwdeszczowy i spodnie z zakładkami.
Chroń się Bezpieczeństwo jest bardzo ważne. Z tego powodu oprócz obowiązkowego kasku wskazane jest posiadanie również rękawic zmniejszających tarcie oraz okularów przeciwsłonecznych, które pozwalają oczom nie cierpieć tak bardzo w słoneczne godziny.
Apteczka. Apteczka jest niezbędna podczas przygotowań do wyprawy rowerowej . Należy dołączyć opatrunki, środki antyseptyczne, nożyczki, taśmę i gazę. Jeśli masz alergię lub astmę, ważne jest, aby mieć niezbędne leki.
Telefon komórkowy . Niezastąpiony do wykonywania połączeń w nagłych przypadkach . Dodatkowo umożliwia robienie zdjęć i dokumentowanie wyjazdu. Nie możemy zapominać o aplikacjach, takich jak mapy Google, które pozwalają na podłączenie GPS i przez cały czas wiedzieć, gdzie jesteś.
Aby właściwie przygotować wyprawę, trzeba pamiętać o posiadaniu przy sobie monet i rachunków, którymi można zapłacić za hotele, wyżywienie czy wszelkie przedmioty potrzebne w podróży.
Oprócz wszystkich poprzednich punktów, do prawidłowego przygotowania wyprawy niezbędny jest entuzjazm i dobra kondycja, ale przede wszystkim dobre ubezpieczenie rower, które będzie Cię chronić przez cały czas trwania wyprawy.