Zatrudnij profesjonalnego przewoźnika, który zapakuje dla Ciebie
kobieta siedzi na podłodze nagrywanie ruchomego pudełka
Znalazłeś nowy dom i teraz czas się pakować. Nie panikuj, rozglądając się po wszystkich rzeczach, które zdobyłeś od ostatniej przeprowadzki. Pakowanie może być naprawdę dobrym czasem na posprzątanie, uporządkowanie i uproszczenie życia. Skorzystaj z tych wskazówek, aby szybko się spakować, nie przekraczać budżetu i zorganizować.

Wskazówki dotyczące pakowania do przenoszenia

Uporządkuj
rzeczy przed przeprowadzką Zacznij przeglądać swoje rzeczy co najmniej dwa tygodnie przed przeprowadzką, jeśli możesz. Pracując w jednym pomieszczeniu na raz, zacznij od dużych przedmiotów, których nie chcesz przenosić, takich jak ciężkie meble, ciężkie opony i wszystko, co zawiera niebezpieczne chemikalia. Zadzwoń do wypożyczalni śmietników lub odwieź firmę, aby pozbyć się takich przedmiotów. Dobra oferta to tanie przeprowadzki Wrocław.
Pozostałe rzeczy podziel na trzy kategorie: sprzedaj, ofiaruj i wyrzuć. Sprzedawaj wszystko, co jest w dobrym stanie, na wyprzedaży garażowej lub online. Przekaż rzeczy, które się nie sprzedają, ale nadal są w przyzwoitym stanie, i wyrzucaj śmieci.

Zidentyfikuj przedmioty „ostatni na, pierwszy”
Zidentyfikuj wszystkie przedmioty, które będziesz musiał łatwo znaleźć w swoim nowym domu. Załaduj je jako ostatnie, gdy pakujesz poruszającą się ciężarówkę, aby były pierwszą rzeczą, którą należy rozładować. Dzięki temu ważne przedmioty będą łatwe do znalezienia po przyjeździe.

Wyznacz strefę „nie pakuj”.


Będą jakieś przedmioty, których nie chcesz pakować lub ładować do jadącej ciężarówki. Pomyśl o rzeczach o większym znaczeniu lub wartości sentymentalnej, takich jak biżuteria, zdjęcia rodzinne lub dokumenty finansowe. Ponadto profesjonalne firmy przeprowadzkowe przeprowadzka bez stresu przenoszenia niektórych przedmiotów, które są uważane za niebezpieczne lub łatwo psujące się. Wyznacz miejsce (na przykład szafę lub konkretny pokój), w którym chcesz umieścić rzeczy, które chcesz mieć przy sobie. Upewnij się, że każdy, kto pomaga Ci w przeprowadzce, czy to przyjaciele, czy profesjonaliści, wie, jak nie pakować ani nie ładować rzeczy w tym obszarze.


Dowiedz się, jakich przedmiotów nie przyjmą osoby przenoszące

 • Puszki z aerozolem
 • Amunicja
 • Baterie
 • Węgiel drzewny, nafta, płyn do zapalniczek i propan
 • Chemikalia i rozpuszczalniki
 • Chemia czyszcząca i rozpuszczalniki
 • Nawóz
 • Broń palna
 • Gaśnice
 • Fajerwerki
 • Paliwo / benzyna / olej
 • mecze
 • Lakier i zmywacz do paznokci
 • Tlen
 • Farby, lakiery i rozcieńczalniki do farb
 • Łatwo psująca się żywność
 • Pestycydy
 • Rośliny
 • Chemia basenowa
 • Zbiorniki na propan
 • Zbiorniki do nurkowania
 • Środek chwastobójczy


Dowiedz się, co zapakować w pierwszej kolejności podczas przeprowadzki.
Zacznij od najmniej używanych miejsc w domu (pomyśl o pomieszczeniach magazynowych i pokojach gościnnych) i przejdź do częściej używanych obszarów, takich jak łazienki i kuchnia.
Zapakuj całe pomieszczenie przed przejściem dalej
Niektóre przedmioty (np. Biżuteria) są trudniejsze do spakowania niż inne. Kuszące jest pozostawienie tych rzeczy na później. Oprzyj się tej pokusie i idź naprzód. Kompletnie zapakowany jeden pokój przed przejściem dalej pozwoli Ci uniknąć pozostawiania tylko najtrudniejszych rzeczy na ostatnią chwilę. Dzięki temu łatwiej będzie zobaczyć swoje postępy i ocenić, ile zostało opakowań.


Starannie pakuj naczynia


Twoje najbardziej kruche przedmioty zasługują na specjalną troskę. Użyj dodatkowego papieru do pakowania i zawiń każdy element osobno. Naczynia układać pionowo, a nie poziomo. Wytrzeć górną i dolną część pudełka szmatką lub ręcznikami. Oznacz pudełko jako kruche, aby osoby przeprowadzające się wiedziały, że należy zachować szczególną ostrożność podczas jego transportu.


Użyj folii plastikowej do płynów


Zdejmij pokrywkę, zakryj otwór folią, a następnie ponownie załóż pokrywkę. Powinno to zapobiec wyciekom, jeśli przedmioty przewrócą się podczas przenoszenia.


Pakuj ubrania


Masz kilka możliwości pakowania ubrań. Jeśli masz dodatkowe fundusze, rozważ zakup kilku pudełek na garderobę. Te pudełka kosztują od 10 do 20 dolarów za sztukę (w zależności od wysokości) i mają paski, dzięki czemu można po prostu przenosić ubrania bezpośrednio z szafy do pudełka, nadal na wieszakach, i znacznie przyspieszyć i ułatwić pakowanie i rozpakowywanie szaf.
Jeśli poruszasz się z ograniczonym budżetem, wypróbuj metodę worka na śmieci. Umieść worki na śmieci wokół swoich ubrań, gdy wciąż wiszą w szafie. Zawiąż końcówkę, pozostawiając wystające wieszaki, i voilá: Zrób to sam w szafie.

Zidentyfikuj małe przedmioty za pomocą kolorowej taśmy lub bibuły
Gdy pakujesz małe, łamliwe przedmioty, użyj kolorowej chusteczki do ich owinięcia lub umieść kawałek kolorowej taśmy na zewnątrz. Zapobiegnie to przypadkowemu wyrzuceniu czegoś małego, ponieważ myślisz, że to tylko papier do pakowania.


Używaj ręczników i ubrań jako materiałów do pakowania.


Ręczniki, pościel i mniejsze elementy garderoby doskonale wypełniają pudełka. Używaj ściereczek i skarpet zamiast pakować orzeszki ziemne, aby rzeczy nie przesuwały się w pudełkach, a delikatne przedmioty owijaj grubymi ręcznikami, aby zapewnić dodatkową wyściółkę. Pomoże Ci to zużyć mniej pudełek i zaoszczędzić pieniądze na materiałach opakowaniowych.
Sprzedawaj niechciane przedmioty


Weź wszystkie te przedmioty, które już uważasz za zbędne i zleć wyprzedaż w garażu lub wystaw je online, aby zarobić dodatkowe pieniądze na przeprowadzkę.
Zatrudnij profesjonalnych przewoźników


Ta usługa będzie Cię kosztować, ale jeśli masz napięty termin i możesz sobie na to pozwolić, zadzwoń do profesjonalistów. Większość firm przeprowadzkowych oferuje pełną usługę. Przeprowadzki spakują wszystkie twoje rzeczy, więc nie musisz tego robić. Jedną z zalet zatrudniania profesjonalnych pracowników przeprowadzkowych jest to, że mogą szybko wykonać pracę.


Lekkie przedmioty zostawiaj w szufladzie komody lub komody. Użyj plastikowej folii kuchennej na górnej części szuflad, aby zapobiec przesuwaniu się przedmiotów podczas transportu. Następnie użyj wytrzymałej folii rozciągliwej na zewnątrz mebla, aby zapobiec otwieraniu się szuflad podczas przenoszenia mebli. Użyj plastikowej folii kuchennej wokół tac ze sztućcami i innych organizerów, które przechowujesz w szafkach, aby przyspieszyć pakowanie kuchni i łazienek.


Kontynuuj zmniejszanie


W pewnym momencie każdego ruchu będziesz się zastanawiać, jak i dlaczego masz tyle rzeczy, nawet jeśli zacząłeś pozbywać się przedmiotów, zanim zacząłeś pakować. Kiedy osiągniesz ten punkt, nie bój się zrobić nowego stosu, aby przekazać lub wyrzucić. Jeszcze lepiej, zaproś znajomych, aby pomogli Ci się spakować, i zachęć ich do zabrania przedmiotów, których już nie potrzebujesz.


Sporządź spis opakowań


Podczas pakowania przypisz każdemu kartonowi numer i oznacz go etykietą. Zapisz, co jest w każdym pudełku, wraz z odpowiadającym mu numerem. Zaznacz każdy numer, gdy pudełka są załadowane i ponownie, gdy są rozładowane. Pomoże Ci to zidentyfikować zgubione przedmioty, ułatwiając złożenie roszczenia, jeśli zatrudniasz profesjonalnych przewoźników.
Spakuj się do nowego domu, a nie do starego
Jeśli korzystasz ze znajomości planu piętra i układu szafek w nowym domu, oznacz pudełka ze wskazówkami, dokąd się udają, a nie skąd pochodzą. Rozpakowanie i osiedlenie się będzie łatwiejsze, jeśli wszystkie pudełka trafią do odpowiednich pomieszczeń.
Pakuj niezbędne elementy osobno
Zastanów się, jakich przedmiotów będziesz potrzebować w pierwszym tygodniu po przeprowadzce i zapakuj je do osobnych pudeł. Na przykład prawdopodobnie będziesz potrzebować papieru toaletowego, zasłony prysznicowej, ręczników, mydła do rąk i podobnych łatwo dostępnych przedmiotów. Nie chcesz przekopywać się przez pudełka w poszukiwaniu czegoś, czego potrzebujesz, zanim zdążysz się rozpakować.


Oznacz pudełka w celu określenia priorytetu rozpakowania


Podczas numerowania pudełek podczas tworzenia zapasów opakowań, określ priorytet ich rozpakowania. Możesz napisać „A” na bardzo ważnych pudełkach, które zawierają przedmioty, których będziesz potrzebować w ciągu pierwszych kilku dni (na przykład te zawierające arkusze), „B” na pudełkach, które będą potrzebne w pierwszym tygodniu (np. Dodatkowe skarpetki) i „C” dla tych, które nie muszą być rozpakowywane w żadnym harmonogramie. Możesz również użyć czerwonych, żółtych lub zielonych naklejek, aby określić priorytet.