Pilne posunięcie nie musi oznaczać pośpiechu. I jest tak, że choć prawdą jest, że na przeprowadzkę potrzeba czasu, a to nie wystarczy, gdy trzeba ją wykonać pilnie, to prawda jest taka, że ​​dzięki dobrej organizacji będziesz mógł skutecznie przenieść cały swój dobytek. Ale od czego zacząć? Bez wątpienia ze względu na procedury energetyczne.

Czy światło powinno być wyłączone?


Oczywiście, że tak! W domu, który opuścisz, musisz anulować prąd u odpowiedniego sprzedawcy, o ile, oczywiście, dom pozostanie pusty, ponieważ w przeciwnym razie nie należy żądać tego od ani firmy, która jest zgasić światło, ale zmiana właściciela. Ale jak mam to zrobić? Aby dać ci wyobrażenie o tym, jak to działa, poniżej pokazujemy, jak anulować prąd.

Jak dobrać zakontraktowaną moc elektryczną?


Aby zmienić moc elektryczną zakontraktowaną ważne jest, aby wziąć pod uwagę swoje nawyki i potrzeby. Rzeczywiście, wybrana moc wpływa na koszt na czas określony, co oznacza, że zmieniając moc elektryczną zakontraktowaną z na niższą, uzyskuje się oszczędność ich kosztów. Należy jednak pamiętać, że jeśli wybierzesz niższą moc, która nie odpowiada Twoim potrzebom, możesz mieć problemy z zasilaniem, ponieważ, jak dobrze wiadomo, po przekroczeniu zakontraktowanej mocy CPI zwykle skacze, co oznacza, że ​​dom pozostaje bez konsumpcji.

Jaka jest najważniejsza rzecz, aby szybko zrobić dom?


Organizacja wszystkich twoich rzeczy zajmuje najwięcej czasu podczas przeprowadzki; Jednak wiele razy najwięcej czasu marnuje się na pakowanie rzeczy. Jest to czynność, która powinna być szybka, ale czasami marnuje się więcej czasu niż powinno, ponieważ nie umie się spakować.

Najlepiej jest zawsze pakować w małe pudełka: znacznie lepiej mieć więcej małych pudełek i kilka bardzo dużych, ponieważ dzięki temu wszystko jest lepiej zorganizowane, a twoje rzeczy docierają w lepszym stanie. Oczywiście fakt zakupu znacznie większej ilości pudełek ale w ten sposób gwarantuje, że wszystko dotrze w jak najlepszych warunkach.

Z drugiej strony, jeśli wydaje Ci się, że nie starczy Ci czasu na przenoszenie wszystkiego i wolisz robić wszystko spokojniej, rozwiązaniem może być osobiste trzymanie prawie wszystkich rzeczy osobistych w magazynie i stopniowe zabieranie ich do nowego domu. mało i kiedy masz czas. Oczywiście nie zawsze jest to możliwe.

W każdym razie prawda jest taka, że ​​przeprowadzka, zarówno pilna, jak i niepilna, może być bardzo stresującą sytuacją.

Radzenie sobie z ruchem jest na ogół przytłaczające i stresujące. Często zdarza się, że kiedy trzeba przenieść cały swój dobytek z jednego domu do drugiego, stają się one ogromną górą i nie wiemy, od czego zacząć.

Weź głęboki oddech. Wykonanie tych prostych kroków organizacyjnych ułatwi podjęcie tej przygody, a dowiesz się, jak załadować poruszającą się ciężarówkę, jak radzić sobie w nieuniknionych momentach kryzysu.

PRZED OPUSZCZENIEM STAREJ DOMU


Przeprowadzki, a tym bardziej, jeśli są to transfery na duże odległości, nie są do końca ekonomiczne. Dlatego zanim zaczniesz pakować, upewnij się, że maksymalnie wykorzystujesz przestrzeń w samochodzie ciężarowym w ruchu. Oto trzy podstawowe kroki, jeśli chodzi o przechowywanie całego domu w pudełkach:

Przed zapakowaniem należy wyczyścić . Pozbądź się wszystkiego, czego już nie lubisz lub nie chcesz. Nie ma sensu zabierać ze sobą niepotrzebnych rzeczy, miejsce, które zajmują w ciężarówce to pieniądze!

Nie opróżniaj niektórych szuflad. Pozostaw w szufladach wszystkie ubrania lub nieciężkie przedmioty i ogranicz się do ochrony mebli. To rzeczywiście sprawia, że ​​są cięższe, ale dopóki szuflady są pełne lekkich przedmiotów (nie wypełniaj ich książkami), nie będzie problemu. Jeśli jednak ważą za dużo, zawsze możesz je transportować osobno. Oczywiste jest, że ta decyzja ma podwójną korzyść: będziesz potrzebować znacznie mniej pudełek, a gdy znajdziesz się w nowym domu, łatwiej będzie zlokalizować wszystko, co mają w środku. Przygotuje się do przeprowadzki tanio w inne miejsce.

Miękkie przedmioty przechowuj w workach na śmieci. Niesławny? Zdecydowanie. Ale to jeden z najlepszych pomysłów podczas przeprowadzki. Napełnij solidne worki na śmieci miękkimi przedmiotami, takimi jak kołdry, poduszki, pluszaki itp. i użyj ich do wypełnienia wolnych przestrzeni w ciężarówce. W ten sposób oszczędza się miejsce, a co za tym idzie inne przedmioty i meble są chronione. Aby zabezpieczyć również zawartość toreb, użyj taśmy izolacyjnej do ich uszczelnienia. Na koniec zapisz zawartość każdego z nich za pomocą etykiet samoprzylepnych i trwałego markera.


PRZED WEJŚCIEM DO NOWEGO DOMU


Pomaluj, zanim się wprowadzisz. Jeśli zdecydowałeś się pomalować swoją nową przestrzeń, nie wahaj się: zrób to przed nałożeniem wszystkich swoich rzeczy. Najbardziej oczywistym powodem jest to, że znacznie łatwiej jest pomalować pusty dom niż pełen mebli. Innym ważnym powodem jest satysfakcja z jak najszybszego usunięcia tego zadania z porządku obrad. Ponadto, jeśli na twojej liście są inne zadania tego stylu (na przykład zmiana pięter), spróbuj je wykonać przed przeprowadzką. Po przeprowadzce zaoszczędzisz czas, niedogodności i wysiłek.

Dowiedz się przed wynajęciem usług dla swojego nowego domu. W zależności od tego, gdzie zlokalizowany jest Twój przyszły dom, dostępnych będzie więcej lub mniej opcji dla usługodawców, takich jak linia telefoniczna lub Internet. Jeśli masz kilka opcji, poświęć trochę czasu, aby zapytać i dobrze się dowiedzieć, zanim zdecydujesz się na jedną z nich, ponieważ możliwe jest, że firma, która oferowała tak dobre usługi w Twoim starym miejscu zamieszkania, nie ma najlepszej infrastruktury w nowym miejscu . Może się też zdarzyć, że okolica, w której będziesz mieszkać ma gorszy zasięg telefonii komórkowej i znajdziesz się w sytuacji konieczności wynajmu telefonu stacjonarnego, choć w starym domu poradzisz sobie doskonale z samym telefonem komórkowym.


RAZ WEWNĄTRZ


Umieść „kup rośliny” na górze listy zadań do wykonania. Może to zabrzmieć głupio, ale kiedy przez lata wypełniałeś dom troskliwie pielęgnowanymi roślinami, myśl o rozpoczęciu od zera jest nieco przygnębiająca. Jeśli nie możesz ich zabrać, oddaj je, ale zachowaj swoje ulubione doniczki, co sprawi, że wybór roślin do nowej przestrzeni będzie znacznie łatwiejszy, tańszy i przyjemniejszy.


Gdy już znajdziesz się w nowym domu, odkładanie zakupu nowych roślin z bałaganem, który masz na sobie, może wydawać się logiczne, ale wskazane jest, aby uczynić to priorytetem. Czemu? Przede wszystkim dlatego, że rośliny domowe oczyszczają powietrze, co jest idealne, jeśli używałeś farb lub zainstalowałeś podłogi z lotnymi związkami. Ale przede wszystkim najważniejsze jest to, że rośliny od razu sprawią, że poczujesz się jak w domu.

Możesz liczyć na konieczność dokonywania nowych zakupów. Każdy dom ma swoje osobliwości, w związku z czym na pewno będziesz potrzebować kilku nowych rzeczy. Na przykład, może twoja stara kuchnia miała ogromną wyspę z dużą ilością miejsca do przygotowania jedzenia, a nawet stołki do zjedzenia śniadania, ale nowa ma dużą pustą przestrzeń pośrodku, która krzyczy o przenośną wyspę lub stół i krzesła biurowe . Odłożenie trochę pieniędzy na tego typu potrzeby może pomóc w ustaleniu realistycznego budżetu i trzymaniu się go.

Wyrzuć jeszcze kilka rzeczy, nawet po wyprowadzce. Nie ma znaczenia, jak dokładnie wyczyściłeś wszystko przed spakowaniem. Czasami niektóre rzeczy, które zdecydowałeś się wnieść do nowego domu z największym przekonaniem, okazują się, że nie pasują do nowej przestrzeni tak, jak oczekiwałeś. Staraj się nie denerwować tym zbytnio i potraktuj to jako prawo życia. Sprzedaj je, daj znajomemu lub, jeśli naprawdę cię kochasz, zatrzymaj. Ale tylko wtedy, gdy masz miejsce na ich przechowywanie.

Spójrzmy prawdzie w oczy: ruchome kryzysy są normalne. Poruszanie się nie jest usłane różami i często nie jest wykonywane dla przyjemności. Oznacza to pozostawienie przyjaciół, rodziny, szkoły i pracy, aby rozpocząć nieznaną przygodę. Chociaż nowy dom może wyglądać niesamowicie, kryzysy emocjonalne oraz chwile przytłoczenia i stresu są całkowicie naturalną reakcją na tak dużą zmianę w naszym życiu. Kiedy nadejdzie czas, kiedy ty lub jeden z twoich ludzi musicie się wyładować, zaoferuj im ramię, na którym mogą się rozpłakać. Następnie znajdź coś fajnego do zrobienia lub zwiedź swoje nowe miasto. To da ci siłę, by kontynuować!

Na koniec daj sobie czas na przyzwyczajenie się do nowej sytuacji. Uwolnienie nieco swojego harmonogramu i poświęcenie czasu na ten okres dostosowawczy może być bardzo konieczne, szczególnie w przypadku rodzin z dziećmi. Daj sobie przynajmniej tydzień lub dwa na złapanie oddechu.