Dziś na rynku znajdujemy szeroką gamę sprzętu i przy wyborze najbardziej odpowiedniego może pojawić się wiele wątpliwości. Jednym z najczęstszych pytań jest wiedza, jaki rodzaj klimatyzacji jest odpowiedni do małych przestrzeni , zwłaszcza jeśli chodzi o domy jednopokojowe, takie jak studio, mieszkanie lub loft.klimatyzacja w domu wrocław

Jak jest logiczne, celem przy wyborze najlepszej klimatyzacji do małego domu będzie odpowiednia temperatura w domu. Problem polega na dużej liczbie czynników, które mogą na to wpływać. Z jednej strony konieczne będzie uwzględnienie czynników samego środowiska , takich jak klimat panujący na danym terenie, wielkość domu i jego użytkowe metry kwadratowe, pomieszczenia do chłodzenia, rodzaj drzwi i okna, liczba osób, które będą współdzielić przestrzeń itp. Ale są też inne czynniki związane z wyposażeniem , takie jak moc, zużycie energii, to, że ma system chłodzenia i ogrzewania …

W ten sposób pierwszą rzeczą do zrobienia jest zbadanie przestrzeni (w tym przypadku przestrzeni zredukowanej ), w której klimatyzacja musi spełniać swoją funkcję (o ile może ją przygotować lepszy fachowiec). Na początek warto wykluczyć systemy kanałów . Te klimatyzatory rozprowadzają zimne powietrze przez system kanałów, które przechodzą przez podwieszany sufit i docierają do każdego zakątka domu. To świetne zespoły i mają wielką moc. W rzeczywistości jest zbyt mocny dla większości małych domów.

Klimatyzacja Split

W mieszkaniu (w którym pokoje są zróżnicowane) najlepiej zdecydować się na ekipę podzieloną , która powinna znajdować się w strategicznych punktach domu, w których spędzamy więcej czasu, takich jak salon i sypialnie. Należy pamiętać, że te urządzenia wychładzają się w określonych pomieszczeniach, dlatego nie będzie sensu instalować ich w korytarzach, rozdzielaczach czy miejscach, przez które się przejeżdżasz.

Wreszcie, w przypadku loftu lub gabinetu, zaleca się również wybranie jednostki dzielonej (i mocy dostosowanej do jej wielkości). Musimy zwrócić szczególną uwagę na elementy, które mogą lepiej rozprowadzać i oszczędzać zimne powietrze . W tym sensie niezbędna jest dobra izolacja drzwi i okien, co jest bardzo ważne we wszystkich przypadkach, ale szczególnie na otwartej przestrzeni.