W przypadku aranżacji wnętrza ważne są nie tylko ściany czy podłogi, ale również sufit. Choć zwracamy na niego nieco mniej uwagi, także on ma ogromny wpływ na to, jak prezentuje się wnętrze i jaka panuje w nim atmosfera.

Nowoczesnym i sprawdzonym rozwiązaniem może być sufit napinany, który wprowadza do wnętrza ład i harmonię, a jednocześnie pozwala ukryć różne mankamenty powierzchni czy kable od instalacji oświetleniowej czy muzycznej. Sufity napinane (dekodps.pl/sufity-napinane.html) wykonane są z wysokiej jakości folii z PCV, którą rozciąga się na specjalnej konstrukcji. Dzięki temu mają idealnie gładką powierzchnię, są estetyczne, stylowe i funkcjonalne. Trzeba jednak pamiętać, że wykonanie tego rodzaju sufitu to spore wyzwanie, wymagające umiejętności i precyzji. Nie warto więc brać się za takie prace samodzielnie, a skorzystać z usług wykwalifikowanych fachowców. Profesjonalna ekipa wykończeniowa jest w stanie wykonać sufit napinany w ciągu dosłownie kilku czy kilkunastu godzin, a efekt będzie utrzymywał się przez wiele lat.

Możliwość kształtowania wnętrza

Nie każde wnętrze jest idealne i zapewnia bezproblemową aranżację. Bardzo często mamy do czynienia z pomieszczeniami nieustawnymi, za małymi lub zbyt wysokimi. Wtedy oczywiście nie ma możliwości przebudowania całego mieszkania, jest natomiast szansa, by za pomocą optycznych trików nieco kształtować pomieszczenie. Przydadzą się w tym celu między innymi sufity napinane, dzięki którym można nieco obniżyć zbyt wysoki sufit, a jednocześnie sprawić, że we wnętrzu będzie więcej światła. Wystarczy zamocować sufit napinany w postaci gładkiej, błyszczącej folii PCV, która będzie ładnie odbijała zarówno światło wpadające przez okno, jak i to, które pochodzi z lamp i systemów oświetleniowych. Sufity napinane są bardzo efektowne, funkcjonalne, pozwalają ukryć mankamenty i niedoróbki wnętrza, a jednocześnie wydobyć z każdego pomieszczenia jego naturalne piękno. Choć jest to dosyć kosztowna inwestycja, efekt końcowy zdecydowanie jest warty swojej ceny. Pamiętajmy też, że jest to wydatek jednorazowy, a sufit będzie doskonale się prezentował przez długi czas.