Sufit w kuchni musi pasować do całego wnętrza i wystroju. Wcale nie jest łatwo to wszystko w taki sposób dopasować żeby wyglądało bardzo dobrze. Mamy wiele możliwości, które trzeba rozważyć, przeanalizować i zobaczyć na żywo. Nam chodzi o najlepszy efekt końcowy, dlatego im lepiej wybierzemy tym większe będzie z sufitu nasze zadowolenie. Dzisiaj wybieramy nowoczesny sufit w kuchni, czyli nie bawimy się jedynie w malowanie tego, co jest, uzupełnianie ubytków. Można oczywiście zrobić gładź, ale czy to jest coś nowoczesnego? Oczywiście, że nie jest, dlatego szukamy innych bardziej praktycznych rozwiązań.  Dawniej sufit zawsze najgorzej wyglądał ze wszystkich ścian. Nierówny, było widać pęknięcia i cały efekt nie był pozytywny. Dzisiaj sytuacja ma się inaczej i można dzięki temu uzyskać o wiele lepsze efekty, bo i możliwości jest znacznie lepiej. Zrobienie sufitu pozostawiamy komuś, kto się na tym bardzo dobrze zna i wtedy wiemy, że będzie to dokładnie to, co zamawialiśmy aczkolwiek trzeba pamiętać o tym, że doświadczenie ekipy, która się tym zajmuje ma ogromne znaczenie i trzeba zrobić wszystko żeby wybrać tych najlepszych.

Sufit w kuchni odgrywa ważną rolę – sprawdź nowoczesny sufit napinany DekoDps.

Jaki sufit będzie pasował do kuchni?

W ostatnim czasie jest moda na sufity napinane. Dawniej sufit podwieszany to było coś, ale dzisiaj idzie się dalej. Dzisiaj można wykorzystać specjalną folię, która jest rozciągana na całym suficie. Jeśli do tego dołożymy jeszcze oświetlenie Led, które będzie w odpowiednich miejscach umieszczone to efekt końcowy będzie niesamowity i na pewno będziemy zachwyceni tym, że na coś takiego się zdecydowaliśmy. Tylko, co z tą folią na suficie i jak to się ma do naszej kuchni? Tam gotujemy i nawet, jeśli mamy wyciąg to część pary dochodzi do samego sufitu i czy to będzie bezpieczne? Tak to będzie bezpieczne, bo folia jest odporna na wilgoć i jest w stanie wytrzymać naprawdę bardzo długi czas. Można ją tylko, co jakiś czas umyć specjalnymi środami i nadal będzie wyglądała jak nowa. Taki nowoczesny sufit nie sprawia żadnych problemów, dlatego wybierany jest przez osoby, które mają bardzo duże wymagania. Efekt końcowy? Będzie po prostu niesamowity, a to, jaki uda nam się osiągnąć efekt zależne będzie od tego, co wybierzemy. Można tworzyć dowolne wzory na suficie. Mogą to być tapety, które przeniosą nas do innego świata, bo są tak piękne. Można również postawić na jednostajne kolory albo na mozaikę. Do wyboru mamy wszystkiego bardzo dużo, co oznacza, że dla każdej osoby znajdzie się dokładnie to, co jest jej potrzebne. Można podążać za praktycznością jak i za modą, ale w przypadku napinanego sufitu mamy połączenie jednego i drugiego, dlatego jest to takie bardzo efektowne.

Sufit może być ozdobą w kuchni i w innych pomieszczeniach, dlatego bardzo ważne jest dobranie go w taki sposób żeby pasował do całości. Im mamy bardziej nowoczesny wystrój kuchni tym mniej pasuje tam klasyczny sufit nawet, jeśli będzie gładki i ładnie pomalowany. To, dlatego trzeba zastanowić się nad dobraniem odpowiedniego wzoru i koloru, a uzyskamy super efekty.

Fotografie pochodzą z serwisu Unsplash, autorzy: Im3rd Media, fran hogan, NeONBRAND.