Kye przygotowuje swój rower do wiosny, upewniając się, że jego łańcuch jest dobrze naoliwiony i wolny od uszkodzeń. Gdy będzie gotowy, zaplanuje trasę rowerową z rodziną. Razem sprawią, że będzie to zabawne i wolne od zagrożeń.
Co tydzień GreenUP przedstawia historię związaną ze środowiskiem. Historię z tego tygodnia napisał, koordynator programu transportu i projektowania urbanistycznego w GreenUP.
W tym roku nasza rodzina nie jeździła na rowerze zimowym. Jestem wielkim zwolennikiem kolarstwa zimowego – to efektywny, przyjemny i zrównoważony sposób podróżowania.

Ale ponieważ pracowaliśmy i uczyliśmy się w domu, nie zawracaliśmy sobie głowy przygotowywaniem naszego zimowego sprzętu rowerowego. W rezultacie, kiedy dzieci wróciły do ​​nauki w szkole, a my chcieliśmy skorzystać z naszych rowerów, aby się tam dostać, nie byliśmy przygotowani.

Brak przygotowania może być dużą przeszkodą w jeździe do szkoły na rowerze. Rodziny często mówią nam, że nie jeżdżą na rowerze, ponieważ nie czują się gotowe – nie mają odpowiedniego sprzętu lub nie poświęciły czasu na planowanie trasy.

 

Po tym, jak przegapiłem zimową jazdę na rowerze, patrzę teraz w przyszłość, zdeterminowana, aby nie przegapić żadnej okazji dla mojej rodziny do korzystania z naszych rowerów tej wiosny. Niszczę bariery, będąc przygotowanym. Kiedy nadejdzie dobry dzień na jazdę do szkoły, nasz poranek będzie gładki i przyjemny.

Jak możesz się przygotować na kilka pierwszych wiosennych dni do szkoły na rowerze?

1. Konserwacja

Konserwacja jest często pierwszym krokiem. To ważne zadanie może być zabawą dla całej rodziny. Kiedy dostarczamy dzieciom nasze programy rowerowe GreenUP i B! KE, zawsze znajdą się tacy, którzy chcą zostać mechanikami rowerowymi.

Zaangażowanie dziecka w konserwację roweru umożliwia mu samodzielną opiekę nad rowerem, jednocześnie zwiększając ich podekscytowanie jazdą. Jednym z kierunków jest trasa velo dunajec.

Jeśli od jesieni Twój rower stoi bezczynnie, prawdopodobnie wymaga pracy. Zacznij od szybkiego sprawdzenia „ABC”. „A” oznacza powietrze; upewnij się, że opony są odpowiednio napompowane. „B” oznacza hamulce; przetestuj przednie i tylne hamulce. „C” oznacza łańcuch; powinien być nasmarowany i wolny od uszkodzeń. Odwiedź peterboroughmoves.com, aby uzyskać proste instrukcje dla całej rodziny.

Kiedy wykonujesz szybką kontrolę motocykla „ABC”, może się okazać, że musisz między innymi wyregulować hamulce. Jeśli jesteś majsterkowiczem, możesz umówić się na spotkanie w B! KE, aby skorzystać z ich warsztatu wraz z nauczycielami mechaników. Sprawdź ich stronę internetową, aby uzyskać więcej informacji; członkostwo jest wymagane. (Zdjęcie: personel B! KE)
Kiedy wykonujesz szybką kontrolę motocykla „ABC”, może się okazać, że musisz między innymi wyregulować hamulce. Jeśli jesteś majsterkowiczem, możesz umówić się na spotkanie w B! KE, aby skorzystać z ich warsztatu wraz z nauczycielami mechaników. Sprawdź ich stronę internetową, aby uzyskać więcej informacji; członkostwo jest wymagane. (Zdjęcie: personel B! KE)

B! KE to lokalna organizacja charytatywna, której celem jest zapewnienie wszystkim dostępu do konserwacji rowerów. Położone w centrum miasta B! KE ma instruktorów mechaników i dobrze wyposażony sklep, w którym pomagają członkom w naprawach rowerów.

Kiedy jesteśmy w czerwonej strefie COVID-19, masz dwie możliwości korzystania z usług B! KE: możesz umówić się na spotkanie na rowerze w ich miejscu pracy lub możesz wypożyczyć sprzęt z ich biblioteki narzędzi do pracy w domu. Obie te opcje wymagają członkostwa.

Odwiedź communitybikeshop.org, aby uzyskać więcej informacji na temat procedur B! KE dotyczących COVID-19 i członkostwa oraz zarezerwować spotkania.

Jeśli bardziej podoba Ci się oddanie roweru na tuning, odwiedź jeden ze wspaniałych sklepów rowerowych w Peterborough.

Na wszystkie te usługi i sklepy będzie duży popyt ze względu na pandemiczny boom rowerowy. Nasi znajomi z lokalnego sklepu rowerowego ostrzegli nas, że rowery i części rowerowe będą trudne do zdobycia w tym roku.

 

2. Bezpieczeństwo

Teraz, gdy sprawdzili swoje rowery (pneumatyczne, hamulce i łańcuch), zidentyfikowali trasę i odświeżyli zasady ruchu drogowego, są gotowi na wiosenny rower do szkoły. gotowi na wiosenny rower do szkoły. Zgodnie z prawem każdy rowerzysta poniżej 18 roku życia w Ontario musi nosić zatwierdzony kask. Kaski powinny być w dobrym stanie i odpowiednio dopasowane.

Gotowi na wiosenny rower do szkoły. Zgodnie z prawem każdy rowerzysta poniżej 18 roku życia w musi nosić zatwierdzony kask. Kaski powinny być w dobrym stanie i odpowiednio dopasowane. Możecie poczytać więcej na stronie https://www.wyprawyrowelove.pl/.
Poza sprawnym rowerem, bycie przygotowanym oznacza posiadanie sprzętu niezbędnego do bezpiecznej i wygodnej jazdy.

W Ontario każdy, kto jeździ na rowerze pół godziny przed zmierzchem lub pół godziny po świcie, jest prawnie zobowiązany do posiadania dzwonka, przedniego białego światła i tylnego czerwonego światła lub świateł odblaskowych. Powinieneś także mieć białą taśmę odblaskową na przednich widelcach i czerwoną taśmę odblaskową na tylnych widelcach.

Oczywiście jazda w kasku rowerowym jest ważna. Kaski powinny być w dobrym stanie i odpowiednio dopasowane.uczy dzieci metody sprawdzania kasku 2V1. Możesz się o tym dowiedzieć

Większość kasków to pojedyncze uderzenie – oznacza to, że ich integralność może zostać naruszona po jednym uderzeniu. Kaski również tracą ważność po pięciu latach, więc wtedy powinieneś kupić nowy.

3. Bezpieczeństwo

Zamek jest koniecznością dla osób planujących pozostawienie roweru bez opieki. Upewnij się, że twój zamek jest dobrej jakości.

Pozwól dzieciom ćwiczyć zamykanie rowerów. To jest coś, z czym dorośli często zmagają się. Pamiętaj, że zamek powinien przechodzić zarówno przez ramę, jak i solidny stojak; może też koło.

4. Planowanie tras

Gdy Twój sprzęt będzie gotowy do drogi, czas zaplanować trasę.

Jeśli zastanawiasz się nad trasą do szkoły, zaplanuj taką, która wygląda fajnie i omija niebezpieczeństwa i niebezpieczne miejsca. Trasa prowadząca przez znanych sąsiadów może zapewnić komfort zarówno Tobie, jak i Twoim dzieciom.

Kiedy nasza rodzina decyduje się na trasę szkolną, robimy trening w weekendy, kiedy się nie spieszymy. Podczas ćwiczeń wyznaczamy czas na podróż, dzięki czemu wiemy, jak dostosować poranną rutynę.

5. Wiedza i umiejętności

Upewnia się, że jego opony są odpowiednio napompowane; prawidłowy zakres ciśnienia dla opony jest zaznaczony na ścianie bocznej. Możesz kupić pompkę rowerową z wbudowanym manometrem w lokalnych sklepach rowerowych.
Aaron upewnia się, że jego opony są odpowiednio napompowane; prawidłowy zakres ciśnienia dla opony jest zaznaczony na ścianie bocznej. Możesz kupić pompkę rowerową z wbudowanym manometrem w lokalnych sklepach rowerowych.
Mając gotowy sprzęt i zaplanowaną trasę, czas odświeżyć znajomość przepisów ruchu drogowego w rodzinie.