Dlaczego nie powinieneś sam zamontować klimatyzacji w swoim domu?

Istnieje wiele istotnych argumentów, dla których odpowiedź na pytanie „czy mogę samodzielnie zamontować klimatyzator?” brzmi „nie”. Zebraliśmy kilka z najważniejszych argumentów. Najpier sprawdź ile kosztuje montaż klimatyzacji przez profesjonalistę.

klimatyzacja

Montaż klimatyzacji nie jest prostym procesem. W rzeczywistości, bardzo możliwe, że w przypadku niektórych błędów naprawa będzie droższa niż gdybyś od początku montaż zlecił profesjonaliście np. firmie duer, która swoje usługi wykonuje w dzielnicy Warszwa Ochota.

Przestrzegaj przepisów
Ostatnio instalacja klimatyzatorów jest bardzo ograniczona i chociaż są miejscowości, w których jest ona bardziej kontrolowana niż w innych, konieczne jest dokładne zapoznanie się z rozporządzeniami regionalnymi i lokalnymi, których należy przestrzegać.

Aspekty, takie jak maksymalny przepływ wydmuchiwanego powietrza na fasadę, estetyka budynku lub decybele jednostki zewnętrznej, różnią się w zależności od lokalizacji.

klimatyzacja

Obsługa gazu
Kontynuując poprzedni punkt, prawodawstwo zakłada, że ​​tylko profesjonaliści posiadający certyfikat do obsługi gazów fluorowanych mogą instalować klimatyzatory.

Powodem jest to, że zawierają gaz, który musi być odpowiednio uzdatniony. Nie tylko dlatego, że jest niebezpieczny, ale dlatego, że emisje, które są wytwarzane do atmosfery, muszą być kontrolowane ze względu na wysoki potencjał zanieczyszczenia.

Więc ufasz komuś z certyfikatem instalacji. Od pewnego czasu przy składaniu wniosku o ten certyfikat brana jest pod uwagę weryfikacja doświadczenia zawodowego, co zapewnia odpowiednią instalację z niezbędną wiedzą teoretyczno-praktyczną.

Złożone prace
Ponieważ istnieją dwie jednostki, wewnętrzna i zewnętrzna, należy je połączyć przez ścianę. To skomplikowana praca, jeśli chcesz, aby wyglądała dobrze, a zła instalacja może doprowadzić do pęknięcia rurki, emisji niepożądanych gazów do atmosfery.

Dodatkowo musiałbyś poprosić o pozwolenie, ponieważ wiąże się to z pracami na elewacji i musisz o to poprosić, aby móc to zrobić. W przeciwnym razie złamałbyś przepisy.

Krótko mówiąc, w takich przypadkach musisz mieć specjalistę z wymaganym certyfikatem. Będzie łatwiej, unikniesz łamania przepisów, a na dłuższą metę zaoszczędzisz pieniądze i czas.