Zarówno w domu, jak iw pracy czy w jakimkolwiek lokalu toaleta jest elementem ciągłego codziennego użytkowania, dlatego chociaż ma dość odporne mechanizmy, z czasem niektóre części cysterny zaczynają się niszczyć, powodując straty wody lub brak ładunku do ewakuacji pozostałości, w takim przypadku trzeba wiedzieć, jak naprawić spłuczkę.

Ale aby móc naprawić spłuczkę , musisz najpierw poznać system i mechanizmy, które go tworzą.

Elementy składające się na system zbiornika toaletowego i jego działanie

Aby wykryć przyczynę nieprawidłowego działania lub awarii w zbiorniku , należy zidentyfikować części, które go tworzą i obserwować jego stan, aby móc go wymienić.

Zbiornik na wodę składa się z:

– Zbiornik z pokrywką, który zawiera wodę niezbędną do wykonania każdego zrzutu wody do czyszczenia po użyciu.

– Zawór WC , który reguluje wejście wody do zbiornika , do określonego poziomu obciążenia sterowany przez pływak zawieszony na ramieniu, która działa, jak to jest umieszczone w każdym czasie, pływających, gdy zbiornik jest pełen, a gdy spadła Jest rozładowany lub obciążony w połowie.

– Położenie pływaka zbiornika oddziałuje na śrubę, która z kolei naciska zawór, który umożliwia lub nie pozwala wodzie dostać się do zbiornika .

– Zawór toaletowy , który reguluje wejście wody do zbiornika do pewnego poziomu, w którym zamyka uniemożliwiający wody z opuszczeniem i przepełnione.

– Uszczelki lub podkładki gumowe, które są niezbędne do uzyskania dobrego uszczelnienia połączenia elementów.

– Przycisk, czyli zewnętrzna część znajdująca się na zewnątrz spłuczki , działająca na wewnętrzny mechanizm utworzony przez pręt lub trzonek przymocowany do systemu za pomocą pasków, które utrzymują go w pozycji pionowej.

Najczęstsze awarie spłuczek

Pęknięcie naczyń zbiornika na wodę.

Czasami zdarzają się wypadki spowodowane spadającymi przedmiotami, które mogą nawet uszkodzić naczynia w zbiorniku, ale w zależności od towarzystw ubezpieczeniowych i ich zakresu ochrony mogą nie przyznać się do tej części, w takim przypadku nie masz innego wyjścia, jak naprawić spłuczkę starego typu i jak spróbować naprawić problem z wezwaniem firmy hydraulicznej do wymiany zbiornika lub próbą naprawy osobiście.

Jeśli zdecydujesz się spróbować samodzielnie, oto dwa możliwe rozwiązania.

Aby naprawić płytkę i naprawić zepsuty zbiornik na toaletę , będziesz musiał zamknąć kurek odcinający dopływ wody, następnie śrubokrętem musisz poluzować kotwy mocujące zbiornik na muszli.

Po demontażu zdejmij pokrywę, a jeśli nadal masz wodę, opróżnij ją całkowicie, pozostaw zbiornik toalety wystawiony na działanie słońca lub miejsca z dużą ilością ciepła na co najmniej czterdzieści osiem godzin, aby całkowicie wysechł zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, Wyszlifuj od wewnątrz i od zewnątrz i nałóż włókno szklane lub silikon po obu stronach.

Po wyschnięciu, przymocuj zbiornik toalety z powrotem do miski, przykręcając go z powrotem, zamontuj wewnętrzny mechanizm, regulując części mechanizmu wlotowego wody i naciśnij przycisk, aby ponownie przetestować napełnianie i opróżnianie.

Jeśli te środki nie zadziałają, będziesz musiał wymienić spłuczkę, a jeśli model nie jest już produkowany, nie będzie innego wyjścia, jak tylko zmienić całą toaletę.

Uszkodzenie pływaka zbiornika lub systemu mocowania ramienia działającego na zawór napełniania wodą.

Kiedy słyszysz, jak woda płynie w zbiorniku toalety , ale nie ładuje się prawidłowo, zwykle występuje usterka w mechanizmie regulującym obciążenie.

Aby spróbować rozwiązać problem, musisz otworzyć pokrywę zbiornika toalety, aby obserwować mechanizm, który zawiera.

Stare zbiorniki mają plastikową część, która unosi się na wodzie i działa na system napełniania lub opróżniania. Jeśli ta część się zepsuje, nie spełnia swojej funkcji pozostając cały czas na dnie, więc aby naprawić usterkę, konieczna będzie wymiana pływaka i zastąpienie go nową częścią.

Pływak i ramię mogą również nie być prawidłowo ustawione, a następnie możesz spróbować dostosować ich położenie, aby zamocować zbiornik .

Inną możliwością jest regulacja śruby gwintowanej.

Jeśli jest to nowy czołg, będziesz musiał zmienić cały mechanizm.

Toaleta spłukująca zawór i wlot wody nie działają.

Kiedy spłuczka nie napełnia się, możliwe jest, że zawór spłukuje toaletę, co pozwala na poluzowanie lub przerwanie wlotu wody. W pierwszym przypadku trzeba go ponownie dokręcić, ale jeśli widzicie, że jest uszkodzony, to trzeba go zdjąć i zabrać jako model do sklepu hydraulicznego, aby podali kolejny dokładnie taki sam zawór do toalety , bo jeśli założycie inny, może nie być w stanie rozwiązać problemu. problem.

W nowoczesnych zbiornikach, gdy występują problemy z mechanizmem ładującym, konieczna jest wymiana całego układu, ponieważ jest to kompletny blok.

W takim przypadku po zwolnieniu uszkodzonego sprzętu należy go ponownie zamontować na otworze, ręcznie nakładając gumową uszczelkę i nakrętkę zabezpieczającą .

System impulsowy lub uchwyt spłuczki , który nie działa prawidłowo.

Może powodować dwa rodzaje awarii: że woda wpływa i wypływa z cysterny w sposób ciągły , powodując nieprzyjemny i ciągły hałas, któremu towarzyszy ciągła utrata wody lub niemożność załadowania wody, z którą system nie pracuje w każdej potrzebie. Ściągnij.

W takim przypadku mogą wystąpić różne sytuacje.

Pierwszą rzeczą jest zawsze sprawdzenie, czy pokrywa zbiornika toalety jest na swoim miejscu, ponieważ przy niewielkim przesunięciu może ona nieustannie oddziaływać na mechanizm odpływu wody, a po prawidłowym założeniu pokrywy mechanizm wraca do właściwej pozycji zatrzymując się problem.

Wiele mechanizmów uruchamiających spuszczanie wody ze zbiorników jest połączonych wewnątrz prętem, który w przypadku utraty pozycji pionowej lub upadku nie aktywuje systemu. Ten pręt jest trzymany między pasami, więc aby rozwiązać problem spłuczki , pręt należy przywrócić do właściwej pozycji.

Wreszcie, awaria może również wystąpić z powodu złamania zewnętrznego przycisku i uchwytu spłuczki lub systemu załadunku i rozładunku.

W takim przypadku zdemontuj stary, aby kupić ten sam model, i zainstaluj nowe części.

Gdy ze zbiornika toalety wycieknie woda na zewnątrz, należy sprawdzić, czy nakrętki zabezpieczające nie zostały poluzowane, ponieważ w takim przypadku usterkę będzie można łatwo rozwiązać, dokręcając nakrętki zabezpieczające.

Uszkodzone uszczelki, które eliminują uszczelnienie.

Gumowe uszczelki z czasem twardnieją i rozszerzają się, nie wykonując swojej pracy, więc jeśli zauważysz ten problem podczas mocowania spłuczki , usuń stare uszczelki i zabierz je ze sobą, aby kupić inne dokładnie tak samo.

Wapno z twardej wody może również powodować wiele problemów na mechanizmie, rurach oraz wlocie wody i zaworze spustowym , dlatego w pierwszej kolejności można spróbować zdemontować części, które na to pozwalają, dokładnie oczyścić ocet winny z resztek wapiennych a następnie zamontuj ponownie.

Możliwe też, że problem tkwi w kurku iw takim przypadku żeby naprawić spłuczkę , klucz będzie musiał zostać wymieniony, ale jeśli po wykonaniu tej czynności problem będzie się powtarzał, nie będziesz miał innego wyjścia, jak powiadomić hydraulików.

Postęp techniczny w naprawach hydraulicznych umożliwia obecnie usuwanie dużej liczby awarii bez konieczności wykonywania kosztownych i żmudnych prac.

Jeśli więc masz problemy z powodu zatkania rur na skutek nagromadzenia się wapna ograniczającego przepływ napływającej wody, najlepiej udać się do firmy hydraulicznej, która posiada systemy diagnostyczno-naprawcze ze sprzętem zrobotyzowanym, która bardzo łatwo i szybko znajdzie zatkane punkty i całkowicie wyczyszczą rury swoim sprzętem, aby zostawić je pierwszego dnia.

W wielu przypadkach rozwiązanie awarii spłuczki toaletowej , jeśli nie jesteś profesjonalistą, wymaga cierpliwego wypróbowywania różnych opcji, aż znajdziesz rozwiązanie.

Wiemy jednak, że w praktyce nie jest to łatwe w niektórych przypadkach, na przykład gdy nie można się doczekać naprawy spłuczki w toaletach publicznych , gdzie czas gra przeciwko powstawaniu poważnych awarii, zatorów i przelewów.