Chcesz nauczyć się angielskiego, ale masz pewne obawy? Nigdy nie lubiłeś tego języka i boisz się, ze się go nie nauczysz pomimo starań, a pieniądze, które wydasz okażą się po prostu wyrzuconymi w błoto? Wszystkie te obawy są bezzasadne. Język angielski jest dla każdego i każdy jest w stanie się go nauczyć – co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Oczywiście, jednym nauka angielskiego będzie szła szybciej, ponieważ mają lepszą pamięć, innym nieco wolniej, jednak nauczyć się języka angielskiego może każdy. Największym problemem jest znalezienie odpowiedniej szkoły. No właśnie – jak ją wybrać i na co zwrócić szczególną uwagę?

Oferta szkoły angielskiego jest popularna – jest ich naprawdę wiele i większość z nich jest dobra. Jednak, czy jest dobra dla nas? No właśnie, każdy z nas inaczej uczy się języków obcych, ma inne wymagania, również czasowe. Dlatego warto poświęcić trochę energii na to, aby znaleźć od razu szkołę, która spełni nasze oczekiwania. Dobre szkoły języka angielskiego gwarantują kilka rzeczy. Oto najważniejsze:

Wykwalifikowani lektorzy. Niestety często zdarza się, że szkoły językowe zatrudniają zwykłych nauczycieli. Wtedy zajęcia nie różnią się niczym od tych, które pamiętamy ze szkoły, a zatem niewiele wnoszą, bo od razu jesteśmy niezadowoleni i zniechęceni do takiej formy nauczania. Powinniśmy zatem sprawdzić, czy w szkole są lektorzy językowi, którzy na co dzień posługują się tym językiem, ale nie tylko ucząc go.

Native speakers. Nie tylko lektorzy są ważni, ale również wykładowcy, którzy przybyli zza granicy. Jeżeli już znasz podstawy angielskiego i chciałbyś podszlifować swój akcent, z nikim innym nie zrobisz tego lepiej. Dobre szkoły angielskiego warszawa zawsze oferują taką możliwość, dzięki czemu nauka jest naprawdę bardzo efektywna, ale też po prostu kompleksowa. Jeśli decydujesz się na taką formę nauki możesz mieć pewność, że nie będziesz miał żadnych kompleksów podczas mówienia.

Intensywność i wielkość grup. Wszystko powinno być dopasowane do twoich umiejętności, potrzeb i twoich ograniczeń. Nie może być tak, że jesteś osobą pracującą, a zajęcia odbywają się o godzinie 9 rano. Grupy nie mogą być również zbyt duże, najlepiej aby liczyły zaledwie kilka osób. Ponadto, grupa powinna być na podobnym poziomie, w innym razie nauka dla nikogo nie będzie odpowiednio efektywna.

Pamiętaj, ze dobre szkoły angielskiego niekoniecznie muszą być bardzo drogie. Nie musisz wydawać dużych pieniędzy, aby nauczyć się szybko angielskiego. Ważne jest jednak twoje zaangażowanie i chęć nauki.