To co wyróżnia sufit naciągany to szybki i łatwy montaż, możliwość dopasowania do każdego wnętrza oraz bezproblemowy montaż wszelkich dodatkowych urządzeń i akcesoriów – oświetlenia i nie tylko.

Profile aluminiowe ze względu na swoją różnorodność i wyjątkowość technologiczną wielokrotnie zwiększają możliwości realizacji wyjątkowych projektów. Profile aluminiowe są mocowane do gwintowanych wkrętów konstrukcyjnych z pewną odległością; Ponadto, jeśli to konieczne, profile są konsekwentnie dopasowywane do wymaganej długości. Krawędzie rozciągniętych sufitów są obrabiane i dodatkowo wygładzane, aby nie uszkodzić płótna. Specjalna listwa aluminiowa łącząca profil z płytą gk kurczy się, zapobiegając w ten sposób przedostawaniu się owadów lub kurzu po płótnie, możemy wybrać różne wzory jak na przykład https://www.dekodps.pl/sufity-gwiezdne-niebo.html.

Przed i podczas montażu sufitu napinanego nagrzewa się do wymaganej temperatury, dzięki czemu ułatwia montaż, a następnie w temperaturze pokojowej ponownie rozciąga. System włóczni do zawieszania napiętych sufitów na panelach umożliwia w razie potrzeby wielokrotne usuwanie. W sytuacjach awaryjnych, nieszczelności lub naprawie instalacji elektrycznej wykonanej nad rozciągniętym sufitem, plandekę można łatwo zdjąć i ponownie zamontować. Jest to ogromna zaleta dla klientów, ponieważ nie ma konieczności wykonywania i instalowania nowego sufitu napinanego, takie rozwiązanie to nowoczesne sufity napinane, które bardzo dobrze się sprawdzają.

Eliptyczny sufit napinany będzie świecił na stole w jadalni. Będzie to lampa stołowa nad nim i zapewni niezbędne światło podczas rodzinnych obiadów. Systemy edycyjne umożliwiają realizację sufitów napinanych, jak w stylu klasycznym, oraz wielu innych form – promienie, łuki, owale, fale, 3D i nie tylko. Kluczowe zalety to łatwość stosowania ekskluzywnych materiałów, które są odporne na wilgoć i wodę. Nadają się do miejsc narażonych na przecieki – wanny, umywalki itp. Doskonale pochłaniają dźwięk oraz zatrzymują kurz i zapachy.

Rozmiary każdego sufitu napinanego wykonywane są na zamówienie. Forma, wraz ze wszystkimi cechami pomieszczenia, w którym zostanie zamontowany sufit napinany, jest ważna dla wykonania wszystkich niezbędnych paneli, szyn i akcesoriów. Panele mogą być również wykonane na zamówienie, w kolorze i materiale według katalogu – dostępnych jest wiele opcji kolorystycznych i różnorodność modeli, aby dopasować się do każdego gustu i projektu.