Niezależnie od tego, czy chodzi o sprowadzenie sofy po schodach, czy pianino przez frontowe drzwi, zebraliśmy najlepsze wskazówki dotyczące przenoszenia niewygodnych przedmiotów.

Przenoszenie niewygodnych przedmiotów

Zmierz wszystko
Zanim podejmiesz bezpośrednie działania i przesuniesz niewygodne przedmioty, musisz upewnić się, że zmieszczą się w każdej nowej wyznaczonej przestrzeni. Miej pod ręką taśmę mierniczą jako część swojego zestawu na dzień przeprowadzki, aby mieć pewność, że możesz zmierzyć wymiary tak szybko, jak to możliwe by zorganizować przeprowadzki tanio.

 

W twoim starym domu
Gdy otrzymasz wycenę przeprowadzki , zorganizuj wizytę firmom przeprowadzkowym w Twojej nieruchomości przed dniem przeprowadzki. Mają doświadczenie w przewidywaniu możliwych problemów i mogą być w stanie zaproponować rozwiązania, których nie brałeś pod uwagę.

Zawsze informuj swoją firmę zajmującą się przeprowadzką o wszelkich ponadwymiarowych lub niewygodnych przedmiotach, które mogą powodować problemy, aby mogli być przygotowani z odpowiednimi narzędziami i sprzętem na wypadek konieczności demontażu czegokolwiek, aby zmieściło się w drzwiach. Oszczędzi to zarówno czas, jak i pieniądze w dniu przeprowadzki, umożliwiając firmie zajmującej się przeprowadzkami przenoszenie Twoich rzeczy bez konieczności wzywania posiłków lub powrotu po potrzebne narzędzia.

W skrajnych przypadkach trzeba będzie usunąć framugę drzwi lub okna lub zdjąć balustradę, aby wynieść przedmioty z nieruchomości. Oczywiście lepiej jest wiedzieć, że to się stanie od samego początku, niż dowiedzieć się w ostatniej chwili, narażając w ten sposób siebie i firmę przeprowadzkową pod ogromną presję.

W dniu przeprowadzki upewnij się, że ścieżka jest wolna, abyś mógł przenieść wszelkie niewygodne przedmioty bez niebezpieczeństwa potknięcia się o inne przedmioty. Powinieneś również dążyć do tego, aby przestrzeń, do której będzie chodził obiekt w Twoim nowym domu, była wolna od bałaganu, aby proces był jak najbardziej bezbolesny.

Chroń w transporcie

Aby uniknąć niepotrzebnego uszkodzenia cennych rzeczy, należy używać różnych materiałów ochronnych, które pomogą zabezpieczyć się przed katastrofami podczas transportu. Jeśli pakujesz własne przedmioty, może się okazać, że Twoja firma zajmująca się przeprowadzką może dostarczyć Ci trochę ciężkich materiałów, chociaż możesz po prostu zdecydować się oszczędzić sobie stresu związanego z pakowaniem i zapłacić firmie zajmującej się przeprowadzkami za profesjonalne zapakowanie Twoich rzeczy od początku do końca.

Jeśli Twoja firma zajmująca się przeprowadzkami zamierza zrobić Twoje pakowanie za Ciebie, zostanie ona wyposażona we wszystko, czego potrzeba do obsługi Twojej przeprowadzki. Pamiętaj, aby poinformować ich z wyprzedzeniem o wszelkich nietypowych przedmiotach, które chcesz przenieść, aby mogli zapewnić odpowiednie materiały ochronne do pracy.

Pamiętaj o ubezpieczeniu firmy przeprowadzkowej jest mało prawdopodobne, aby obejmowała przedmioty w pudełkach, które sam zapakowałeś i zaplombowałeś.

W twoim nowym domu
Zastanów się, jak Twoje rzeczy zmieszczą się w Twoim nowym domu. Ponownie, zawsze informuj swoją firmę zajmującą się przeprowadzkami tak dobrze, jak to możliwe. Poinformuj ich o wszelkich trudnych punktach wejścia, np. wąskich klatkach schodowych lub przejściach, braku miejsc parkingowych itp. Im więcej informacji będą mieli, tym więcej będą mogli przygotować i tym więcej czasu zaoszczędzisz w dniu przeprowadzki.

Przenoszenie urządzeń elektrycznych
Upewnij się, że wszystkie przewody i kable zasilające są podwiązane i żadne z nich nie ciągną się. Niezastosowanie się do tego spowoduje ryzyko potknięcia się, które może spowodować poważne obrażenia. W tym celu powinny działać opaski kablowe lub taśma do pakowania.

Jeśli nadal masz oryginalne pudełko, w którym przedmiot został dostarczony, nie możesz użyć niczego lepszego do jego transportu. Jeśli jednak tego nie zrobisz, najrozsądniejszym sposobem przewożenia urządzeń jest włożenie ich do mocnego pudełka i podkładki z miękkimi przedmiotami z tkaniny, np. poduszkami. Pomaga to również odpowiedzieć na pytanie, jak spakować pościel! Ważną kwestią do zapamiętania jest to, aby nigdy nie pakować żadnego urządzenia, gdy jest jeszcze ciepłe; najpierw poczekaj, aż dokładnie ostygnie.

Dowiedz się więcej w naszym kompletnym przewodniku pakowania .

Przenoszenie telewizora z dużym ekranem
Umieść telewizor z powrotem w oryginalnym opakowaniu, jeśli nadal go masz. Jeśli tak nie jest, użyj mocnego pudełka odpowiedniej wielkości i owiń go czymś miękkim, aby zapobiec przemieszczaniu się – ponownie, pościel jest idealna. Zaklej pudełko solidnie taśmą i, tak jak w przypadku wszystkich pudeł, upewnij się, że jest wyraźnie oznakowane i ma na pudełku słowo „kruche”.

Wiele firm zajmujących się przeprowadzkami może dostarczyć odpowiednie materiały do ​​przenoszenia telewizorów z płaskim ekranem, więc koniecznie zapytaj ich, czy jest to coś, co mogą zaoferować.

Przenoszenie komputera
Ponownie, kupując komputer, dobrze jest zachować oryginalne opakowanie, w którym jest dostarczany, ponieważ okaże się to bardzo przydatne w dniu przeprowadzki. Upewnij się, że trzymasz wszystkie kawałki razem. Oznacz wszystkie kable i zrób zdjęcia tylnej części monitora i komputera, aby móc je łatwo ponownie podłączyć.

Sztuki piękne
Jeśli masz w domu jakieś cenne dla Ciebie obrazy lub rzeźby, dobrze byłoby zatrudnić firmę zajmującą się przeprowadzkami, która posiada specjalistyczną wiedzę na temat przenoszenia dzieł sztuki, zwłaszcza jeśli mają być przechowywane w magazynie na dowolną długość czasu. Zapoznaj się z naszym przewodnikiem dotyczącym pakowania cennych przedmiotów , w tym biżuterii i dzieł sztuki.

Oprócz dzieł sztuki, Twoja firma zajmująca się przeprowadzkami uzna pianina za przedmiot specjalistyczny, który wymaga szczególnej uwagi. Więcej o przenoszeniu pianin możesz przeczytać w dalszej części tej strony.

Przenoszenie sofy
Przesuwanie sofy może być trudne, ponieważ są to zwykle nieporęczne, ciężkie przedmioty, które można łatwo oznaczyć lub które mogą oznaczać ściany. Dobre przenoszenie firma będzie wyposażony w dużą ilością koców, aby chronić swoje cenne rzeczy i będą mogli pakować swoje rzeczy bezpiecznie do swojego vana, tak by nie latać w tranzycie i ulec uszkodzeniu.

Najlepiej zmierzyć wszystkie drzwi w nowej nieruchomości, zanim zdecydujesz, czy zabrać ze sobą sofę. Jeśli jest zbyt duży dla dowolnego punktu wejścia, może to spowodować, że firma zajmująca się przeprowadzkami będzie musiała albo go zdemontować, jeśli to możliwe, albo wyjąć ościeżnicę drzwi lub okno, aby pomieścić przedmiot.

Przenoszenie szaf i ubrań
Wiele firm przeprowadzkowych oferuje usługę demontażu/ponownego montażu za dodatkową opłatą, co może być bardzo przydatne, jeśli chodzi o przenoszenie dowolnej garderoby, którą chcesz zabrać ze sobą. Jeśli samodzielnie demontujesz meble, dobrze jest zrobić to z wyprzedzeniem, aby wiedzieć, że będziesz gotowy do pracy, gdy przyjedzie firma przeprowadzkowa.

Meble drewniane, takie jak szafy, można łatwo zarysować, więc upewnij się, że Twoja firma przeprowadzkowa podejmuje odpowiednie środki ostrożności podczas ich przenoszenia. Większość firm zajmujących się przeprowadzkami może zapewnić materiały ochronne do owinięcia przedmiotów podczas ich przenoszenia, zapobiegając w ten sposób ewentualnym uszkodzeniom.

Warto zapytać firmę zajmującą się przeprowadzkami, czy ma dostępne pudła na ubrania. Są to wysokie pudła kartonowe wyposażone w szynę. Pudełka te są idealne do łatwego transport ubrań, ponieważ możesz po prostu przenieść je na wieszakach bezpośrednio na szynę wewnątrz.

Aby utrzymać odzież w czystości, możesz przykryć ją workami na śmieci. Jedna wkładka do kosza z łatwością zmieści się na kilku wieszakach na ubrania i możesz przebić plastik, aby przełożyć haczyki.

Przenoszenie łóżka
Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to rozebrać łóżko i zdjąć materac. Możesz oprzeć materac o ścianę, aby zaoszczędzić trochę miejsca podczas demontażu ramy łóżka. Narzędzia, których możesz potrzebować, to klucz imbusowy, śrubokręt i być może młotek.

Zwróć uwagę na to, jak łóżko zostało pierwotnie złożone, i trzymaj wszystkie nakrętki, śruby, wkręty i drewniane kołki razem w oznaczonej torbie na kanapki, aby się nie zgubiły. Po zdemontowaniu łóżka użyj taśmy, aby zabezpieczyć części razem i przywiąż do nich torbę kanapkową. Gdy to zrobisz, Twoje łóżko będzie dość łatwe w transporcie, a jeśli chodzi o składanie go, wszystko, czego potrzebujesz, będzie w jednym miejscu.

Przykryj materac starymi prześcieradłami, kocami lub plastikowym prześcieradłem, aby nie został zabrudzony w drodze do nowego domu. Jeśli masz tapczan, poinformuj o tym firmę przeprowadzkową przed przeprowadzką, ponieważ czasami może się okazać, że trudno jest ją zmieścić po schodach i przez drzwi.

Przenoszenie lodówki z zamrażarką
Na kilka tygodni przed przeprowadzką zużyj zapasy żywności w lodówce z zamrażarką, tworząc plan posiłków, który pomoże ci wykorzystać wszystko bez zbytniego marnowania. Zupy, gulasze, curry i dania z chilli to świetny sposób na wykorzystanie dużej ilości mrożonych warzyw.

Wcześniej rozmrozić lodówkę z zamrażarką. Oto jak:

Usuń całą pozostałą żywność i przenieś ją do lodówki.

Wyłącz zasilanie, zostaw otwarte drzwi i otocz je starymi ręcznikami.

Regularnie sprawdzaj jego postępy, aby upewnić się, że na podłodze nie ma zbyt dużo wody.

Gdy cały lód zniknie, wyczyść każdą szufladę i wymień.

Wyjmij i wyczyść wszelkie szklane półki i transportuj je oddzielnie.

Pozostaw drzwi uchylone, aż się przesuniesz, aby zapobiec rozwojowi pleśni.

Zaklej drzwi taśmą maskującą i owiń miękkim kocem, aby zapobiec zarysowaniu. Twoje urządzenie jest teraz gotowe do transportu. Nigdy nie przewoź lodówko-zamrażarki, gdy jest jeszcze pełna żywności; powstały bałagan będzie o wiele większym zadaniem do posprzątania niż w przypadku po prostu rozmrożenia i prawidłowego czyszczenia na początku.

Po ponownym zainstalowaniu lodówko-zamrażarki w swojej nowej nieruchomości, upewnij się, że stoisz w pozycji pionowej wystarczająco długo, zanim ją włączysz. Pozwala to na ponowne opadnięcie cieczy w jej mechanice. Zwykle wystarczy okres 24 godzin, ale powinieneś zapoznać się z instrukcją, jeśli nie masz pewności. Jeśli włączysz go zbyt wcześnie, może nie działać.

Przenoszenie zmywarek, pralek i suszarek bębnowych
Takie urządzenia są bardzo ciężkie, więc należy zachować ostrożność podczas ich przenoszenia, aby nie zranić się. Pralkę należy transportować w pozycji pionowej, aby zminimalizować ryzyko uszkodzenia.

Może wydawać się to oczywiste, ale nie bierz za pewnik, że w Twojej nowej kuchni będzie gotowe miejsce do natychmiastowego podłączenia urządzenia. Sprawdź najpierw, czy nie masz pewności i zatrudnij majsterkowicza lub hydraulika, jeśli to konieczne, aby podłączyć je do źródła wody.

Niektóre firmy przeprowadzkowe będą miały członka zespołu wykwalifikowanego do podejmowania tego rodzaju przeprowadzek, więc zapytaj z wyprzedzeniem i przygotuj się na opłacenie dodatkowej usługi.

Zwróć szczególną uwagę na swoje urządzenie podczas pierwszego mycia po zainstalowaniu go w nowym miejscu, aby mieć pewność, że ruch nie spowodował wycieku.

Przenoszenie piekarnika
Nie zaleca się samodzielnego podłączania lub odłączania piekarnika, zwłaszcza jeśli jest on zasilany gazem. Skorzystaj z pomocy wykwalifikowanego inżyniera, aby upewnić się, że jest to zrobione bezpiecznie.

Dokładnie wyczyść piekarnik, zanim zaczniesz go przenosić i usuń wszelkie nie przymocowane elementy, które mogą odpaść, takie jak pierścienie gazowe, i przechowuj je osobno w wyraźnie oznaczonym pudełku. Podobnie jak w przypadku lodówki z zamrażarką, zaklej drzwi taśmą maskującą i zawiń w koc.

Piekarnik można przymocować do ściany, aby utrzymać go na miejscu, więc wszelkie śruby będą musiały zostać odkręcone przed wyciągnięciem (ale prawdopodobnie zostało to zrobione po odłączeniu). Niektóre piekarniki mają wbudowane kółka ułatwiające poruszanie.

Artykuły ogrodowe
Łatwo zapomnieć, że przedmioty w Twoim ogrodzie będą wymagały pakowania i często będą wymagały czyszczenia. Firmy zajmujące się przeprowadzkami nie przyjmą brudnych lub pełnych kosiarek ani żadnych innych przedmiotów, które mogłyby spowodować uszkodzenie w furgonetce. Upewnij się, że sporządziłeś listę wszystkiego, czego potrzebujesz do przeprowadzki i daj sobie czas na czyszczenie.
Demontaż szklarni
Podczas demontażu szklarni ważne jest, aby mieć płaską powierzchnię do układania szkła podczas demontażu paneli. Możesz chcieć przełożyć te panele warstwami gazety lub kartonu. Idealnie jest to praca dla dwóch osób, ponieważ możesz zarówno usuwać szkło, jak i metodycznie pracować w dół z dachu na podłogę. Przekonasz się, że ramkę można bardzo łatwo zdemontować po wyjęciu szyby.

Narzędzia ogrodnicze
Kiedy przygotowujesz się do przeniesienia narzędzi ogrodniczych ze swojej szklarni (np. widelców, grabi, łopat itp.), upewnij się, że wszystkie ostrza i inne ostre lub spiczaste krawędzie są pokryte folią bąbelkową (części starego koca lub pościeli również się sprawdzają) i że są mocno przymocowane do uchwytów. Zbierz wszystkie narzędzia o równej długości i zwiąż je razem za pomocą bezpiecznego sznurka z tworzywa sztucznego. Powinno to chronić przed poważnymi obrażeniami podczas przenoszenia narzędzi do magazynu.

Meble ogrodowe i oświetlenie
Jeśli masz stoły i krzesła ogrodowe w ogrodzie za domem, ważne jest, aby spakować je tak starannie, jak to możliwe, aby zapewnić jak najmniej miejsca do przechowywania. Większość stołów ogrodowych ma składane nogi, dzięki czemu można je przechowywać w pozycji poziomej wraz z krzesłami. Oświetlenie ogrodowe, takie jak latarnie lub reflektory, można również spakować i łatwo transportować w kartonowych pudłach.

Gry ogrodowe
Czy jesteś młodą rodziną przeprowadzającą się do nowego domu? Są szanse, że będziesz mieć gry ogrodowe w ogrodzie za domem. Niezależnie od tego, czy jest to trampolina, brodzik, czy nawet plac zabaw, upewnij się, że te przedmioty zostaną zdemontowane i zapakowane w odpowiednim czasie przed przeprowadzką – np. pod nieobecność dzieci.

Kosiarka
Jeśli Twoja kosiarka jest ręczna lub elektryczna, nie ma problemu z jej transportem; po prostu upewnij się, że jest tak czysty, jak to tylko możliwe, aby nie skończyć wszędzie z wysuszoną trawą, i dobrze zaklej wszystkie przewody, aby zapobiec ich ciągnięciu. Jeśli jednak masz kosiarkę zasilaną benzyną, przed jej przeniesieniem musisz opróżnić zbiornik paliwa. Jest to bardzo ważne, ponieważ Twoja firma przeprowadzkowa odmówi transportu z pełnym zbiornikiem, ponieważ byłoby to bardzo niebezpieczne i nielegalne.

Kosiarka
Podobnie jak w przypadku Twojej kosiarki, wykaszarka nie powinna być trudna do transportu. Tylko upewnij się, że jest wystarczająco czysty, aby nie zabrudziły innych Twoich narzędzi ogrodniczych. Pamiętaj, aby dokładnie i bezpiecznie zwinąć przewód zasilający, aby upewnić się, że się nie przesuwa i nie stanowi zagrożenia dla Ciebie i Twojego zespołu przeprowadzkowego w dniu przeprowadzki.

Grill
Sposób, w jaki przeniesiesz grilla, będzie w dużej mierze zależeć od rodzaju posiadanego grilla. Zazwyczaj są dość mocne, więc będą łatwe w transporcie. Najpierw wyszczotkuj pozostały popiół na tacy. Jeśli masz grilla gazowego, upewnij się, że gaz jest odłączony i że wszystkie zaczepy zabezpieczające są użyte. Niektóre grille mają również przymocowane kółka, które znacznie ułatwiają przenoszenie ich w transporcie.

Jeśli masz butle z gazem, musisz sprawdzić, czy Twoja firma zajmująca się przeprowadzką może je przetransportować, czy nie.

Grzejniki ogrodowe
Jeśli masz grzejniki ogrodowe, upewnij się, że całe paliwo zostało usunięte przed ich przeniesieniem, aby uniknąć ryzyka przypadkowego zapalenia się po drodze. Możesz również rozważyć zainwestowanie w osłonę chroniącą przed wysoką temperaturą, aby chronić grzejniki podczas transportu. Można ich również używać do przechowywania grzejników w miesiącach zimowych.

Przenoszenie fortepianu
Jeśli posiadasz pianino, najprawdopodobniej zdajesz sobie sprawę, że są one bardzo ciężkie. Połącz jego dużą wagę z dość niezręcznym, nieporęcznym kształtem, zarysowalną powierzchnią zewnętrzną i skomplikowanymi elementami wewnętrznymi, masz zagadkę, jeśli chodzi o usunięcie pianina do przeprowadzki w domu.

Zdecydowanie zaleca się, aby do transportu pianina do nowego domu używać ruchomego pianina.

Przeprowadzki fortepianów
Pianina wymagają szczególnej ostrożności podczas transportu. W oparciu o rozmiar i typ twojego pianina może on mierzyć do pół tony wagi, więc jeśli nie masz niesamowitej siły w stylu Hulka, najlepiej pozostawić przenoszenie fortepianu profesjonalnym firmom zajmującym się przeprowadzkami z całym niezbędnym sprzętem, aby go uzyskać bezpiecznie ze starego domu do nowego.

Fortepiany mogą być wrażliwymi instrumentami, ze skomplikowanym wewnętrznym mechanizmem, który można łatwo zdenerwować, i nieporęcznym kształtem. Co więcej, drewnianą obudowę można łatwo zarysować. Niektóre firmy zajmujące się przeprowadzkami specjalizują się w przenoszeniu pianin, więc zanim dokonasz rezerwacji, dlaczego nie poprosić o referencje lub referencje od poprzednich klientów, którzy korzystali z ich usług przy usuwaniu pianin?

Istnieje wiele dodatkowych pytań, które powinieneś rozważyć w swojej firmie zajmującej się przeprowadzkami, zanim zatrudnisz ją do przeprowadzki. Aby mieć pewność, że korzystasz z usług profesjonalnej, niezawodnej firmy zajmującej się przeprowadzkami, zapoznaj się z ważnymi pytaniami, które należy zadać firmie zajmującej się przeprowadzkami .

Wyposażenie popychacza fortepianu
Wiele firm zajmujących się przeprowadzkami posiada specjalistyczne urządzenia do bezpiecznego przenoszenia pianin i innych dużych instrumentów muzycznych bez większego wysiłku fizycznego. Przedmioty te mogą obejmować wózki dolly i wózki do pianin, których pracownicy zajmujący się przewozem będą w pełni przeszkoleni w zakresie bezpiecznego wyjmowania i przechowywania pianin podczas transportu.

Gdy otrzymasz wycenę przeprowadzek , sprawdź, czy firma zajmująca się przeprowadzkami ma doświadczenie w przeprowadzkach pianin i posiada odpowiedni sprzęt do przenoszenia pianin.

Może się okazać, że po twoim ruchu pianino się rozstroiło. Jest to całkiem normalne, a stroiciel fortepianu będzie w stanie rozwiązać ten problem bez większych trudności.

Czy powinienem sam przenieść pianino?
Jeśli myślisz o obniżeniu kosztów i samodzielnym transporcie pianina, jest to bardzo ryzykowna operacja. Ostatecznie wiele osób, które próbują iść na skróty, przenosząc własne pianino, stwierdza, że ​​nie warto podejmować ryzyka, ponieważ uszkodzenie pianina może prowadzić do wysokich rachunków za naprawę.

Noszenie tak ciężkiego sprzętu może również prowadzić do obrażeń, jeśli nie nosisz go we właściwy sposób – zostaw to ekspertom w zakresie przenoszenia fortepianów!

Masz więcej wskazówek, jak pakować niewygodne przedmioty podczas przeprowadzki do domu? Daj nam znać w komentarzach poniżej!