Remont kuchni zawsze wymaga czasu i kosztów. Jeśli szukasz rozwiązania na remont klasycznej kuchni lub chcesz zmienić kolor i styl własnej kuchni , może wystarczyć zmiana powłoki. Rozwiązania pozwalają wyremontować kuchnię o grubości zaledwie kilku milimetrów i nadać jej nowoczesny i oryginalny wygląd.

Pomysły na remont kuchni
Idealne powierzchnie nadają kuchni nowy wygląd. W małych pomieszczeniach, kuchni w kształcie litery L lub z wyspą , można pokryć podłogi kuchenne, ściany, osłony przeciwbryzgowe, blaty kuchenne i meble na grubość zaledwie kilku milimetrów . Można to zrobić bez wyburzania istniejących obszarów. Rezultatem jest oryginalna kuchnia, która została odnowiona przy niewielkim nakładzie czasu i pieniędzy.

Jeśli szukasz rozwiązania na odnowienie podłogi w kuchni lub renowację klasycznej kuchni , powierzchnie to idealne rozwiązanie, aby nadać kuchni bardzo nowoczesny wygląd.

Podłoga jest idealnym miejscem dla tych, którzy chcą przemysłowej wpływ stylu cementu. Jest dostępny w różnych kolorach i efektach i doskonale łączy się z każdym rodzajem materiału, od drewna po metal. Z drugiej strony to powłoka dekoracyjna, która odwzorowuje piękno podłogi weneckiej i jest idealna do nowoczesnej kuchni z nutką klasycznego stylu. Dla tych, którzy szukają wyjątkowości, najlepszym wyborem będzie. Podłoga ta powstaje przy użyciu specjalnych kwasów na metalicznej bazie, które wnikają w beton i chemicznie zmieniają jego kolor, tworząc niepowtarzalne i trwałe kolory.

Przykłady powłok do kuchni

Powłoki do kuchni deal  to powierzchnie ciągłe – bez fug – które pozwalają na renowację kuchni do grubości kilku milimetrów bez zrywania istniejących powierzchni. Ciągła powierzchnia optycznie powiększa przestrzeń i dlatego jest idealnym rozwiązaniem do renowacji małej kuchni .

To powłoka dekoracyjna, która pozwala pokryć dowolną powierzchnię od podłogi po ściany, od osłon przeciwbryzgowych po blaty kuchenne i meble. Idealne rozwiązanie do remontu kuchni bez konieczności zmiany mebli! Dla tych, którzy szukają jeszcze bardziej oryginalnych pomysłów na kuchnię , tekstury  oferują powłoki z ciekawymi efektami, takimi jak konopie, drewno, siatka czy nawet bardziej nietypowe wzory.

Czas poświęcony na remont kuchni

Czas potrzebny na remont kuchni może być bardzo duża i zależy od wielkości kuchni i prac renowacyjnych wykonywana. Im mniejsza kuchnia, tym mniej czasu zajmuje jej wyburzenie. Podobnie mniej czasu potrzeba, jeśli ograniczysz się do wymiany mebli i urządzeń elektrycznych, podczas gdy prace murarskie, takie jak wymiana rur wodnych lub instalacji elektrycznej, zajmują więcej czasu. Generalnie rozwiązania pozwalają skrócić czas potrzebny na remont kuchni , dzięki niewielkiej grubości pozwalają na renowację kuchni bez burzenia płytek i istniejących powierzchni, oszczędzając w ten sposób dużo czasu i pieniądze.

Ile kosztuje remont kuchni

Podobnie jak czas poświęcony na remont kuchni , tak i koszt różni się w zależności od wielkości kuchni i rodzaju prac do wykonania: Wymiana sprzętu elektrycznego lub mebli jest tańsza niż całkowity remont kuchni , który obejmuje remont podłogi , ścian, blatu kuchennego oraz mebli. Zastosowane materiały mają również istotny wpływ na koszt remontu kuchni .